BN HOTEL THERMAL & SPA
Thermal & SPA
Wellness
01
Termal

Sağlık, güzellik ve zindeliğiniz için 6268mg/L mineralizasyon değeri ile ülkemizin en değerli termal kaynaklarından olan otelimize davetlisiniz. Otelimiz bu değeri ile Termomineral Sular grubundadır. 38 ve 41 derece Termal havuzları, termal kürleri, uzak doğu ve özel masajları ile siz değerli misafirlerimizin hizmetindedir. Otelimiz Sağlık Bakanlığı ile İstanbul Tıp Fakültesi Tıbbi Ekoloji ve Hidroklimatoloji Anabilim Dalı Laboratuvarları tarafından tescillidir.

Sağlık Bakanlığı Analiz Sonucunu incelemek için tıklayınız.

İstanbul Tıp Fakültesi Tıbbi Ekoloji ve Hidroklimatoloji Anabilim Dalı Laboratuvarları Analiz Sonucunu incelemek için tıklayınız.

01
Termal Suyumuzun Özellikleri

Termal suyumuz zengin mineraller içermektedir. Bu mineraller sağlığınız için olumlu etki sağlamaktadır. Yaşam kalitenizi yükselterek, canlandırıcı ve tonik bir etki yaratır. Otelimiz tedavi edici termal oteller grubuna dahildir. Hizmetimizde içme kürü, banyo kürü ve doğal inhalasyon yöntemlerine göre peloid mineralleri ile doyurulmuş 38° ve 41° termal havuzlar ile bir dizi özel masaj (sağlık, kozmetik), bakım ve güzellik imkanları sunulmaktadır.

Vücudunuzu zinde tutar. Ayrıca vücudun doğal savunmasını güçlendirir. Metabolizmayı hızlandırır. Vücudunuzun kaybettiği tuzu geri kazandırır. Kilo vermeye yardımcı olur. Sindirim sistemini çalıştırır ve düzende tutar. Gastrointestinal hastalıkları tedavi eder. Doğal bir antioksidandır. Diyabet semptomlarını hafifletmek için kan şekeri seviyelerini düzenler. Balgamı inceltir ve akciğerlerden atar. Kemikleri ve dişleri güçlendirir. Kalsiyum kaybını önler. Safra düzenini ayarlar, kolesterol seviyelerini düşürür, tiroid bezinin etkinliğini arttırır. Beyin fonksiyonlarını iyileştirir, stres direncini artırır. Hastalık ve yoğun stres sonrası vücudu eski haline getirir, saçları, tırnakları güçlendirir, cildi elastik hale getirir.

Sularımız güçlü bir immünomodülatördür, vücudun şeklini ve tonunu korumaya yardımcı olur, cildin güzelliği, sinir sisteminin gevşemesini sağlar, romatizmal hastalıkları hedef alır, büyük ve küçük eklemlerde (omurga, omuz, kalça, diz eklemleri) ağrılarının giderilmesine yardımcı olur. Ortopedik rahatsızlıkların giderilmesinde yardımcı olur. Suyun iyileştirici özellikleri, tüm organizmanın genel olarak iyileştirilmesi ve canlandırılması için bir dizi problemle mükemmel bir şekilde baş eder.

Vücuttaki su eksikliği, cilt ve kas elastikiyetinde azalma, lenf ve kan kalınlaşması, bağırsak fonksiyonunda bozulma ve tüm sindirim sisteminde tahribat, eklem ağrıları ve baş ağrılarına neden olur.

Modern yaşamın tüm rahatsızlıkları ve ritmi ile nasıl baş edilir? Cevap basit- vücudu nemle doyurun! Termal suyumuz vücudu iyileştirir, enerjiyi geri kazanmaya, metabolizmayı güçlendirmeye yardımcı olur. Akdeniz'in parlayan termal yıldızı sizleri dinlenmeye ve zindeliğe davet ediyor! Otelimizde magnezyum yönünden zengin doğal kaynaklar bulunmakta. Bu zenginliği ile, Mg içeriği bakımından ülkemizdeki en değerli kaynaklardan biridir! Mg kimyasal elementi, insan vücudundaki tüm metabolik süreçlerde yer alan bir alkali toprak metaldir. İzole element, vücudun tüm organlarının ve sistemlerinin normal çalışmasını sağlayan birçok işlevi yerine getirir. İnsan vücudunda 300'den fazla işlemde yer alır ve toksinlerin atılmasına yardımcı olur. Protein ve kalsiyumun asimilasyonuna ve üretimine ve ayrıca glikozun parçalanmasına katkı sağlar. Kas ve kemik dokusunun güçlenmesine yardımcı olur. Yumuşak dokuların yenilenmesini iyileştirir. Metabolik süreçleri hızlandırır. Diş minesi ve diş köklerini güçlendirir. Kan basıncını ve kalp atış hızını normalleştirir. Böbrek ve safra taşı oluşumunu engeller. Solunum yolu hastalıklarında astım, bronşit ve solunum fonksiyonu üzerinde olumlu bir etkisi vardır. Hem erkeklerin hem de kadınların hormonal durumlarının restorasyonu için önemlidir. Ayrıca yaşlılar için hafızayı güçlendirici etkiye sahiptir.

Sağlığınız değerlidir. Sağlığınızı korumanız için BN Hotel Thermal & SPA sizleri muhteşem özelliklerine davet ediyor...

02
Spa Merkezi
(11.500 M2)

Mersin doğal termal suyuyla beslenen şifalı spa alanları...
Tüm odalarımızda;
• Masaj Odası
• Hamam
• Termal Jakuzi
• Termal Havuz
• Sauna
• Buhar Odası
• Banyo
• Dinlenme Alanı

03
Havuzlar

Termal, Açık, Kapalı Havuzlar, Tatlı Su Havuzları ve Oyun Havuzları


Açık Tatlı Su Havuzlarımız


3 Adet Villa Açık Tatlı Su Havuzu
1 Adet Büyük Tatlı Su Yüzme Havuzu 3 Adet Aquapark Tatlı Su Havuz (Çocuklar, Yetişkinler, Cadı Kazanı)


Açık Termal Havuzlarımız


3 Adet Açık Termal Havuz 3 Adet Açık Termal Jakuzi


Diğer Havuzlarımız


Aqua Kaydırak Havuzları Bay Bayan Karma Havuzlar Özel Derecelendirilmiş
Tatlı Su Ve Termal Havuzlar (38o ve 41o)


Kapalı Tatlı Su Havuzlarımız


3 Adet Kapalı Tatlı Su Havuzu
3 Tane Çocuk Kapalı Tatlı Su Havuzu


Kapalı Termal Havuzlarımız


6 Tane Kapalı Termal Havuz
2 Tane Kapalı Yürüme Havuzu (Kapalı Alanda) 2 Tane Kapalı Termal Jakuzi

Adres
Iğdır Mah. Iğdır Sok. İçmeler Mevkii No:585A Akdeniz / MERSİN
iletisim
T. +90 324 422 52 42
F. +90 324 422 52 43
REZERVASYON REZERVASYON

×

Sorularınızı whatsapp üzerinden bize iletebilirsiniz. WhatsApp